III. Csoki Kupa

Balatonföldvár, 2012. július 17-19.

Eredmény

420 Fleet

Sailed: 3, Discards: 0, To count: 3, Entries: 16, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Nat SailNo HelmName CrewName Club R1 R2 R3 Nett Notes
1st 420 HUN 54600 BIHARY Gergő BIHARY Dániel Spartacus VE 1.0 1.0 2.0 4.0
2nd 420 HUN 54169 PÉCH Lóránt WEIDINGER György THE 3.0 2.0 3.0 8.0
3rd 420 HUN 53904 NESZMÉLYI Márk BATICZ Belián Spartacus VE 5.0 7.0 1.0 13.0
4th 420 HUN 52634 BAGYÓ Áron MUNKA Márton THE 2.0 9.0 5.0 16.0
5th 420 HUN 51854 BORSOS Gergő SIMÓ Márton THE 4.0 5.0 7.0 16.0
6th 420 HUN 52633 KEREKES Zsombor RUTAI Lili THE 6.0 4.0 6.0 16.0
7th 420 HUN 52215 VIRÁG Zsófia KEATZL Anna THE 8.0 6.0 4.0 18.0
8th 420 HUN 52365 HUBER Péter Lél BONIFERT Péter Kereked VK 7.0 10.0 9.0 26.0
9th 420 HUN 51797 TAKÁCSY Lilla HARANGHY Blanka Spartacus VE 15.0 3.0 12.0 30.0 női
10th 420 HUN 52635 MÉSZÁROS Laura BAGYÓ Nóra THE 10.0 11.0 10.0 31.0
11th 420 CZE 54300 Simon SEIDL Czech Republic 16.0 8.0 8.0 32.0
12th 420 HUN 146756 SZALAI Kóta TOLNAI Csongor Keszthelyi YC 9.0 15.0 11.0 35.0 ifi
13th 420 HUN 50997 SOLTÉSZ Hanna SOLTÉSZ Kinga VVSI 11.0 13.0 14.0 38.0 női
14th 420 HUN 53738 VARGA Zsófia RÓKA Bianka BYC 12.0 12.0 15.0 39.0
15th 420 HUN 51817 SZILASSY Emese SÁNDOR Anna THE 13.0 14.0 13.0 40.0
16th 420 HUN 54414 VARRÓ Gábor KISKA László BYC 14.0 16.0 16.0 46.0

Laser R Fleet

Sailed: 3, Discards: 0, To count: 3, Entries: 8, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Nat SailNo HelmName CrewName Club R1 R2 R3 Nett Notes
1st Laser R HUN 1 SZILASI Bence BYC 2.0 1.0 1.0 4.0
2nd Laser R HUN 58 KISS Dömötör VVSI 1.0 2.0 2.0 5.0
3rd Laser R HUN 176577 WOLF András BS-Fűzfő 9.0 RAF 3.0 3.0 15.0
4th Laser R HUN 149201 SINKOVICS Marcell Keszthelyi YC 3.0 6.0 7.0 16.0 ifi
5th Laser R HUN 195734 BALOGH Bence Procelero SE 4.0 7.0 6.0 17.0
6th Laser R HUN 193258 BUJDOSÓ Mátyás Spartacus VE 9.0 RAF 5.0 4.0 18.0
7th Laser R HUN 199834 LÁJER Tamás BYC 9.0 DSQ 4.0 5.0 18.0
8th Laser R HUN 152457 THURNAY Zsófia VVSI 5.0 8.0 8.0 21.0

Laser 4.7 Fleet

Sailed: 3, Discards: 0, To count: 3, Entries: 13, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Nat SailNo HelmName CrewName Club R1 R2 R3 Nett Notes
1st Laser 4.7 HUN 1 SZILASI Farkas Kereked VK 2.0 1.0 4.0 7.0
2nd Laser 4.7 HUN 200103 DURBÁK Márton Spartacus VE 4.0 3.0 2.0 9.0
3rd Laser 4.7 HUN 7 CZÖVEK Máté VVSI 1.0 9.0 3.0 13.0
4th Laser 4.7 HUN 149211 PÁLINKÁS Mátyás BYC 3.0 6.0 5.0 14.0
5th Laser 4.7 HUN 200974 TENKE Martin Spartacus VE 14.0 RAF 7.0 1.0 22.0
6th Laser 4.7 HUN 198212 VARGA Dániel BYC 5.0 4.0 14.0 DNC 23.0
7th Laser 4.7 HUN 11111 ÉRDI Mária BYC 6.0 10.0 7.0 23.0
8th Laser 4.7 HUN 2 SZABÓ Balázs VVSI 14.0 DSQ 5.0 6.0 25.0
9th Laser 4.7 HUN 197672 GECSE Balázs Procelero SE 14.0 DSQ 2.0 11.0 27.0
10th Laser 4.7 SRB 25 FÜRSTNER Balint J.K. Vojvodina 7.0 11.0 9.0 27.0
11th Laser 4.7 HUN 189478 DÁVID Dániel BYC 14.0 DNC 8.0 8.0 30.0
12th Laser 4.7 HUN 20097 PFENINGBERGER Máté Spartacus VE 14.0 DSQ 12.0 10.0 36.0
13th Laser 4.7 HUN 203366 VEENSTRA Jelmer BS-Fűzfő 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 42.0

Cadet Fleet

Sailed: 3, Discards: 0, To count: 3, Entries: 8, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Nat SailNo HelmName CrewName Club R1 R2 R3 Nett Notes
1st Cadet HUN 9554 KENDEH Lili SZILASSY Bori THE 3.0 1.0 1.0 5.0 ifi
2nd Cadet HUN 9654 KARDOS Szabolcs BÁNSZKY Botond THE 1.0 4.0 3.0 8.0 ifi
3rd Cadet HUN 9769 RÁCZ Levente SHOLTZ Huba THE 2.0 2.0 5.0 9.0 serdülő
4th Cadet HUN 9503 MOLNÁR Zsófia HOFFMANN Luca THE 4.0 7.0 2.0 13.0 serdülő
5th Cadet HUN 9770 KRISTÓF Julianna TÓTH Soma BYC 5.0 6.0 4.0 15.0 ifi
6th Cadet HUN 9553 RÁCZ Bence FEHÉRVÁRI László THE 7.0 3.0 6.0 16.0 serdülő
7th Cadet HUN 9501 KÁLÓCZY Szebasztián MOHÁCSI Marcell THE 8.0 5.0 7.0 20.0 serdülő
8th Cadet HUN 9413 RÁCZ János RÁCZ László Keszthelyi YC 6.0 8.0 8.0 22.0 serdülő

OP Fleet

Sailed: 3, Discards: 0, To count: 3, Entries: 99, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Nat SailNo HelmName CrewName Club R1 R2 R3 Nett Notes
1st OP GBR 6123 Max MOYLES Lymington 1.0 2.0 1.0 4.0 ifi
2nd OP HUN 705 SZILASI Fábián Kereked VK 2.0 8.0 2.0 12.0 ifi
3rd OP HUN 907 GYAPJAS Zsombor BYC 7.0 1.0 5.0 13.0 ifi
4th OP GBR 6146 Jemma VINEY Cardiff Bay 4.0 5.0 8.0 17.0 ifi
5th OP GBR 5942 Joshua HAYNES Pwllheli 12.0 3.0 3.0 18.0 ifi
6th OP HUN 1280 ERŐSS Loránd RIVE 13.0 6.0 7.0 26.0 serdülő
7th OP GBR 6101 Alex PLATT Restronguet 14.0 7.0 11.0 32.0 ifi
8th OP HUN 1285 LÁSZLÓFY Ábel RIVE 5.0 13.0 19.0 37.0 serdülő
9th OP GBR 5981 George FORD Lymington 15.0 12.0 10.0 37.0 ifi
10th OP HUN 1284 LÁSZLÓFY Levente RIVE 8.0 4.0 30.0 42.0 serdülő
11th OP GBR 6080 Alistair GRANT Alton Water 26.0 9.0 9.0 44.0 ifi
12th OP HUN 514 VEENSTRA Csenge BS-Fűzfő 11.0 22.0 15.0 48.0
13th OP GBR 5940 Emma BAKER Weirwood 31.0 14.0 4.0 49.0 ifi
14th OP HUN 70 ZIEGLER Kristóf Spartacus VE 17.0 18.0 17.0 52.0 ifi
15th OP SLO 678 Maj Musa OLIVIERI JK Olimpic 10.0 23.0 21.0 54.0 ifi
16th OP HUN 1701 OLÁH Gergely Spartacus VE 22.0 19.0 25.0 66.0 serdülő
17th OP ISR 421 Omer GOLANI Ashdod 28.0 25.0 16.0 69.0 ifi
18th OP HUN 708 NAGY Bernát Kereked VK 21.0 31.0 18.0 70.0 serdülő
19th OP SRB 42 BOJA Kristina J.K. Palic 18.0 28.0 27.0 73.0 serdülő
20th OP HUN 79 FUTÓ Marcell Spartacus VE 20.0 32.0 26.0 78.0 ifi
21st OP CZE 782 Radek SOPOUSEK YC Brno 25.0 26.0 29.0 80.0 ifi
22nd OP HUN 909 HÉJJA Marcell BYC 9.0 37.0 36.0 82.0 serdülő
23rd OP HUN 370 VIDA Péter THE – YKA Agárd SE 3.0 38.0 50.0 91.0 serdülő
24th OP HUN 515 ODONICS Csanád BS-Fűzfő 36.0 44.0 14.0 94.0
25th OP HUN 376 NYÁRI Dániel THE – YKA Agárd SE 24.0 29.0 48.0 101.0 serdülő
26th OP ROU 899/897 Bolat EBRU Romanian Royal YC 27.0 30.0 46.0 103.0 ifi
27th OP CZE 422 Michal Koštýř YC Cere Praha 6.0 45.0 53.0 104.0 serdülő
28th OP HUN 901 KORCHMÁROS Sára BYC 19.0 51.0 34.0 104.0 ifi
29th OP HUN 72 ARGAY Balázs Spartacus VE 29.0 35.0 43.0 107.0 serdülő
30th OP HUN 30 CZEIZEL Jakab Spartacus VE 30.0 40.0 40.0 110.0 ifi
31st OP HUN 702 BADAR Bence Kereked VK 33.0 43.0 39.0 115.0 serdülő
32nd OP HUN 1283 JÓZSA-Kovács Attila RIVE 34.0 41.0 41.0 116.0 ifi
33rd OP HUN 516 WOLF Szabolcs BS-Fűzfő 100.0 BFD 11.0 6.0 117.0
34th OP CZE 432 Martin KMENTA YC Brno 41.0 42.0 35.0 118.0 ifi
35th OP HUN 704 CSÉBFALVI Anna Kereked VK 45.0 33.0 42.0 120.0 ifi lány
36th OP HUN 155 TÓTH Levente BS-Fűzfő 100.0 BFD 15.0 13.0 128.0
37th OP HUN 59 TENKE Áron Spartacus VE 100.0 DSQ 17.0 12.0 129.0 ifi
38th OP HUN 75 PÖRNYESZI Gergő Spartacus VE 39.0 48.0 45.0 132.0 ifi
39th OP HUN 508 JENEY Máté BS-Fűzfő 40.0 36.0 62.0 138.0
40th OP DEN 7819 Kristoffer BERG EGAA SC 42.0 52.0 44.0 138.0 serdülő
41st OP HUN 375 BIHARY Ádám THE – YKA Agárd SE 16.0 24.0 100.0 DSQ 140.0 serdülő
42nd OP GBR 6169 Alex SMALLWOOD Wraysbury Lake 100.0 DNF 10.0 31.0 141.0 ifi
43rd OP MLT 7575 Gary MERCIECA Birzebbuga SC 38.0 65.0 38.0 141.0 ifi
44th OP HUN 42 PINTÉR Nikolett Spartacus VE 100.0 DSQ 20.0 24.0 144.0 ifi lány
45th OP HUN 966 GOLDFINGER Dárió MVM SE 32.0 56.0 57.0 145.0 serdülő
46th OP DEN 8225 Anne Sofia LAURIDSEN EGA 47.0 46.0 56.0 149.0 serdülő
47th OP HUN 377 MÖHRING Christoph THE – YKA Agárd SE 23.0 27.0 100.0 DNC 150.0 serdülő
48th OP HUN 729 OBEKWE Mike Procelero SE 51.0 54.0 47.0 152.0 serdülő
49th OP SLO 654 Toni Rebec JK Olimpic 100.0 BFD 39.0 20.0 159.0 serdülő
50th OP HUN 724 De JONGHE Artur Procelero SE 100.0 DNC 34.0 28.0 162.0 serdülő
51st OP HUN 900 NÉMETH Konrád BYC 50.0 59.0 54.0 163.0 serdülő
52nd OP HUN 727 HEVESI G. Panka Procelero SE 52.0 53.0 58.0 163.0 ifi lány
53rd OP HUN 1277 HADNAGY Zsombor RIVE 100.0 DNC 16.0 49.0 165.0 ifi
54th OP DEN 8163 Nikolaj BERG EGAA SC 100.0 DSQ 49.0 22.0 171.0 serdülő
55th OP HUN 722 DE JONGHE Anton Procelero SE 43.0 55.0 73.0 171.0 serdülő
56th OP HUN 519 KURUCZ Márton BS-Fűzfő 53.0 21.0 100.0 DNC 174.0
57th OP HUN 941 SZALAI Barna THE 57.0 60.0 61.0 178.0 serdülő
58th OP HUN 706 CSÉBFALVI András Kereked VK 100.0 BFD 58.0 23.0 181.0 ifi
59th OP HUN 71 BEDNÁR András Spartacus VE 100.0 DSQ 50.0 32.0 182.0 serdülő
60th OP HUN 46 KOCSIS Bálint Spartacus VE 49.0 66.0 69.0 184.0 serdülő
61st OP HUN 11279 NAGY Botond Kereked VK 35.0 100.0 DNC 51.0 186.0 serdülő
62nd OP HUN 53 PAVLIK András Spartacus VE 64.0 63.0 65.0 192.0 serdülő
63rd OP HUN 6907 UJVÁRY Dénes MVM SE 59.0 71.0 64.0 194.0 ifi
64th OP HUN 2002 SZALAI Súta Keszthelyi YC 46.0 70.0 79.0 195.0 serdülő
65th OP HUN 48 RALOVICH Dávid Spartacus VE 37.0 79.0 81.0 197.0 serdülő
66th OP HUN 161 CZÖVEK Botond VVSI 44.0 77.0 78.0 199.0 serdülő
67th OP HUN 902 SZABÓ Leonárd BYC 66.0 69.0 68.0 203.0 serdülő
68th OP HUN 908 CSERI Dániel BYC 60.0 75.0 71.0 206.0 ifi
69th OP HUN 964 RÁC Karina MVM SE 100.0 BFD 57.0 52.0 209.0 serdülő lány
70th OP HUN 2003 NOVÁK Dorka Keszthelyi YC 48.0 80.0 82.0 210.0 serdülő
71st OP SRB 129 DJERMAN Uros J.K. Vojvodina 62.0 82.0 67.0 211.0 serdülő
72nd OP HUN 915 ZINK Leon BYC 56.0 83.0 76.0 215.0 serdülő
73rd OP HUN 946 SZŰCS Ábel THE 100.0 BFD 61.0 55.0 216.0 serdülő
74th OP HUN 730 SÖVÉNY Ábel Procelero SE 65.0 76.0 80.0 221.0 ifi
75th OP HUN 211 VŐNEKY Ákos Spartacus VE 100.0 BFD 64.0 60.0 224.0 serdülő
76th OP HUN 913 ARADI Nándor Bence BYC 69.0 81.0 74.0 224.0 serdülő
77th OP HUN 49 HAMRÁK Mihály Spartacus VE 58.0 84.0 85.0 227.0 serdülő
78th OP HUN 379 KOVÁCS Domonik THE – YKA Agárd SE 100.0 BFD 62.0 66.0 228.0 serdülő
79th OP HUN 277 MAJTHÉNYI Zsombor THE – YKA Agárd SE 100.0 BFD 100.0 DSQ 33.0 233.0 serdülő
80th OP HUN 967 KISS Kawa MVM SE 63.0 73.0 100.0 DNC 236.0 serdülő
81st OP CZE 615 Martin Simos LOUDA YC CSA 100.0 DSQ 100.0 DSQ 37.0 237.0 ifi
82nd OP HUN 4 FORMANEK Liza Spartacus VE 100.0 BFD 67.0 70.0 237.0 ifi
83rd OP SRB 381 CIRILOVIC Nikola J.K. Palic 54.0 100.0 DSQ 84.0 238.0 serdülő
84th OP SLO 655 Katarina KHOL JK Olimpic 55.0 86.0 100.0 DNF 241.0 serdülő
85th OP HUN 700 TAUSZ András Kereked VK 100.0 BFD 78.0 63.0 241.0 serdülő
86th OP HUN 925 ARGAY Bence Spartacus VE 67.0 88.0 87.0 242.0 serdülő
87th OP HUN 725 TAKÁCS Botond Procelero SE 100.0 DNC 68.0 77.0 245.0 serdülő
88th OP HUN 965 MOLNÁR Balázs MVM SE 100.0 BFD 74.0 72.0 246.0 ifi
89th OP HUN 945 HORVÁTH Balázs THE 100.0 BFD 47.0 100.0 DNC 247.0 serdülő
90th OP HUN 55 TÖRÖK Vince Spartacus VE 100.0 BFD 72.0 75.0 247.0 ifi
91st OP HUN 723 ifj. VALDE Christopher Procelero SE 61.0 89.0 100.0 DNF 250.0 serdülő
92nd OP DEN 8301/111 Elisabeth LAURIDSEN EGA 68.0 87.0 100.0 DNF 255.0 serdülő
93rd OP SLO 695 Matija Kocjančič JK Olimpic 100.0 DSQ 100.0 DSQ 59.0 259.0 serdülő
94th OP SLO 697 Laura PUTAR JK Olimpic 70.0 100.0 DNC 100.0 DNC 270.0 serdülő
95th OP HUN 903 ZÁMBÓ Örs BYC 100.0 BFD 85.0 86.0 271.0 serdülő
96th OP HUN 1 KOZMA Gergely Spartacus VE 100.0 DSQ 90.0 88.0 278.0 serdülő
97th OP SLO 668 Špela Hajdinjak JK Olimpic 100.0 BFD 100.0 DSQ 83.0 283.0 serdülő
98th OP MLT 575 Andy MERCIECA Birzebbuga SC 100.0 BFD 91.0 100.0 DNF 291.0 serdülő
99th OP HUN 707 MARÓTY Mátyás Kereked VK 100.0 DNC 100.0 DNC 100.0 DNC 300.0 serdülő

Sailwave Scoring Software 2.02 build 6
www.sailwave.com